Kiedyś Bóg wymarzył sobie człowieka. My również powinniśmy marzyć. Marzenia sprawiają, że nasze życie staje się piękniejsze, i dają siłę, aby pokonywać trudy każdego dnia.

Siedzieć u twoich stóp
Siedzieć u twoich stóp
i patrzeć w twoje oczy
dużymi dziecięcymi oczami.

Daruj nam, Panie!
Po skierowaniu do Boga prośby o codzienny chleb modlitwa Ojcze nasz wchodzi w sferę naszych relacji z innymi. Jezus uczy nas prosić Ojca: „i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili” (Mt 6,12).

„Powód do śmiechu dał mi Bóg”
Wątek wielkiej obietnicy związanej z potomstwem licznym jak gwiazdy na niebie; wielokrotne zapewnienia o rychłym narodzeniu potomka – Izaaka;

O Bogu, który wymarzył człowieka
Bóg jest bowiem najgodniejszym czci marzycielem. W swej miłości zapragnął bowiem stać się Mesjaszem człowieka i nieustannie spełnia to marzenie.

Rzeczywistość utkana ze snów
Marzenia to nasze własne tęsknoty za tym, czego nie mamy, a co chcielibyśmy mieć. Dotyczyć mogą każdej sfery naszego życia osobistego lub zawodowego.

Apostolstwo w czasach pandemii
W poprzednim numerze „Wstań” była mowa o wyjeździe polskich misjonarzy sercańskich do Indonezji. Tym razem pragnę podzielić się z Wami, drodzy Czytelnicy, informacjami o tym, jak teraz wygląda życie w tej części świata.

Uwierzyć w marzenia
Czasem wydaje mi się, że traktujemy Boga trochę instrumentalnie, czyli modlimy się o coś i oczekujemy, że On to spełni, tak jak sobie to wymyśliliśmy, a my nic w tym kierunku nie robimy.

Narodził się nam król!
Bóg Ojciec nie pozostaje głuchy na wołanie swoich dzieci. Słucha uważnie każdego ich słowa. W sytuacjach po ludzku skazanych na porażkę niezastąpioną orędowniczką jest niebieska Mateńka, która wyjednuje u Boga zdroje łask.

Małżeństwo odkryte na nowo
Jak pielęgnować małżeńskie więzi po wyprowadzce dzieci z rodzinnego domu? Czy syndrom pustego gniazda naprawdę istnieje? Jak odnaleźć się w domu bez dzieci?

Sara – obietnica niewiarygodnego
Marzenia są nam potrzebne, ponieważ motywują nas do rozwoju, podtrzymują nasze siły pomimo różnorakich trudności, jakich doświadczamy, i dodają otuchy, że to, co jest ich przedmiotem, dojdzie do skutku.

Świętość życia powszedniego
Święta była córką rolników, a znaczna część jej życia w głównej mierze związana była z krawiectwem, którym zajmowała się od 15. roku życia, oraz z ciężką pracą na roli.