Jonatan – przyjaciel wart łez

W tym numerze pragniemy skupić się na zagadnieniu przyjaźni. Sprowokowała nas do tego niezwykła relacja, jaka łączyła Jonatana i Dawida.

Przebaczamy winowajcom

Przebaczamy winowajcom

Dzisiaj dokończymy katechezę o piątej prośbie Ojcze nasz, omawiając wyrażenie: „jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili” (Mt 6,12).

Moc przyjaźni w niepełnosprawności

Moc przyjaźni w niepełnosprawności

Jak oswoić los, którego nie znamy… Jak oswoić los, który nam został dany… Jak żyć codziennością, która na początku jest nie do przyjęcia dla rodziców i osób dotkniętych niepełnosprawnością. Przerasta wszystkich. Jest jednak klucz.

Kierownictwo duchowe

Kierownictwo duchowe

Obecność kogoś, kto z zewnątrz spojrzy na nasze życie, wskaże odpowiedni kierunek, zachęci czy też posłuży radą, stanowi ogromną szansę dla rozwoju naszego życia duchowego i zbliżenia się do Boga.

Słodka choroba

Słodka choroba

Cukrzyca to grupa chorób, których wspólnym mianownikiem jest wysoki poziom glukozy we krwi (tzw. hiperglikemia). W zależności od przyczyny wyróżniamy kilka jej rodzajów.

Skarb, o który warto dbać

Skarb, o który warto dbać

Przyjaźń jest relacją – jeśli chcemy mieć blisko siebie wiernego przyjaciela, my sami powinniśmy takim przyjacielem być. Jak być dobrym przyjacielem? Jaką postawę przyjąć, a jaką odrzucić? Co buduje i pielęgnuje przyjaźń?

Jonatan – wart łez przyjaciel

Jonatan – wart łez przyjaciel

Któż z nas nie słyszał o Dawidzie, dzielnym chłopcu, który dzięki sprytowi pokonał strzałem z procy olbrzyma Goliata. A czy wiesz, jak miał na imię jego przyjaciel? Jonatan – to właśnie on jest postacią, którą wybraliśmy na przewodnika naszych rozważań.

Przyjaciela mam…

Przyjaciela mam…

Państwo Iwona i Tomasz Morawscy, szczęśliwi małżonkowie i rodzice, na co dzień formujący się we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca, w rozmowie z kl. Krzysztofem Witkiem SCJ dzielą się swoim doświadczeniem przyjaźni z Bogiem i drugim człowiekiem.