Estera – wierna tradycji

Estera staje się dla nas przykładem, w jaki sposób zatrzymać wzrastającą wciąż liczbę odstąpień od wiary, a mianowicie – poprzez świadectwo wierności Tradycji i nauce Kościoła, a także poprzez modlitwę poprzedzającą dzieła, które z czasem – jak wierzymy – zdołają odmienić oblicze zarówno Kościoła, jak i świata.

Modlitwa naszych czasów

Modlitwa naszych czasów

Strzeż nas, Panie,abyśmy nie byli tymi, którzy dużo mówią,a nie podejmują niczego. Tymi, którzy podejmują się wszystkiego,a niczego nie kończą. Tymi, którzy zawsze obiecują,a nigdy nie dotrzymują słowa. Tymi, którzy nic nie robią,a wciąż krytykują. Tymi, którzy...

Słowo w temacie

Słowo w temacie

Księga Estery, choć należy do kanonu Pisma Świętego, jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych części Biblii. W ciągu wielu lat budziła ona i nadal budzi zaciekawienie oraz wątpliwości co do jej religijnego charakteru wśród badaczy Pisma Świętego.

Niełatwa droga rozwoju

Niełatwa droga rozwoju

Czasami, kiedy spotykamy się ze znajomym i pytamy go, co u niego słychać, otrzymujemy odpowiedź w postaci stwierdzenia: „Mam kryzys”. Najczęściej następuje potem opowieść o tym, że dana osoba nie potrafi sobie poradzić w danej sytuacji, nie wie, co zrobić albo jaką podjąć decyzję.

Lampa niegasnąca

Lampa niegasnąca

Biblijna Estera słynęła ze swej nieprzeciętnej urody, z małżeństwa z potężnym królem Persji czy też ze wstawiennictwa za swoim ludem. Podobnych cech możemy dopatrzeć się w wywodzącej się z Węgier kobiecie i władcy Polski, a zarazem od niemal 30 lat świętej Kościoła – Jadwidze Andegaweńskiej.

Kraj klonowego liścia

Kraj klonowego liścia

Każdy ochrzczony jest wezwany do bycia poprzez swoje słowa i czyny uczniem-misjonarzem Jezusa Chrystusa, gdziekolwiek Bóg go pokieruje. Ta podstawowa zasada kierowała ks. Willyansem Pradem Rapozem SCJ, kiedy zaakceptował zaproszenie do służenia Bogu w obcym kraju, jakim była dla niego Kanada.